Постачання електроенергії промисловим підприємствам України

Постачання електричної енергії промисловим підприємствам проводиться згідно договірних тарифів, які були домовлено з покупцями.

Залежно від характеру діяльності підприємств, які споживають електроенергію, роздрібна ціна може бути менше відповідних цін обленерго.

Оплата спожитої електроенергії виробляється за гнучкою системою, обумовленою з кожним покупцем в індивідуальному порядку.

Як споживачеві змінити постачальника електроенергії

Споживач може змінити енергопостачальника за допомогою оформлення нового договору про постачання електроенергії з обраним постачальником.

Процес переходу від одного постачальника електроенергії до іншого забезпечують учасники ринку електричної енергії та суб’єкти роздрібного ринку електроенергії, які беруть участь в процесі зміни постачальника і безкоштовно забезпечують зміну, а також обмін інформацією.

Процес переходу від одного постачальника електроенергії до іншого за ініціативою покупця електричної енергії повинен завершитися протягом двадцяти однієї доби з дня повідомлення споживачем обраного постачальника електричної енергії про намір зміни чинного постачальника.

Днем, коли споживач повідомляє про своє бажання змінити енергопостачальника, вважається дата зареєстрованої заяви про підписання нового договору, поданого новому постачальнику електричної енергії.

У разі домовленості між попереднім постачальником і споживачем, яка полягала на фіксований термін, щоб уникнути штрафів за дострокове розірвання домовленості, споживачеві потрібно повідомити нового постачальника про намір підписати з ним договір за двадцять одну добу до завершення періоду дії старого договору.

В процесі зміни споживачем постачальника електричної енергії відповідно до встановленого порядку може здійснитися зміна тільки одного постачальника. Однак споживач може починати кілька процедур зі зміни постачальника електроенергії в один і той же час.

Звернення про намір підписати договір з новим постачальником електричної енергії подається у вигляді заяви – доповнення до договору про енергопостачання відповідно до комерційною пропозицією постачальника електричної енергії, наданим для оприлюднення.

Якщо споживач і постачальник електроенергії домовилися укласти договір на умовах, які не включені до оприлюдненого варіант комерційної пропозиції, заяву про намір укласти новий договір має містити такі інформаційні дані:

  1. ПІБ споживача, який є приватною особою або уповноваженою особою. Назва компанії – юридичної особи. Копію виписки з ЄДР фізичної або юридичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності. Копію документа про присвоєння ідентифікаційного номера споживача – фізичної особи. Серія і номер паспорта споживача – фізичної особи, який відмовився від присвоєння ідентифікаційного номера у зв’язку з релігійними або іншими переконаннями і отримав відповідну позначку в паспорті.
  2. Контактна інформація: телефонні номери, поштовий або фактична адреса, E-mail або інші способи зв’язку.
  3. Код енергетичної ідентифікації суб’єкта – точки обліку електричної енергії по об’єкту.
  4. Назва компанії, яка здійснює енергопостачання на даний момент.
  5. Іншу інформацію і документи, які передбачені формою заяви та Правилами зміни енергопостачальника відповідно до комерційної пропозиції нового постачальника електричної енергії.
  6. Дозвіл на обробку персональних даних і використання їх для отримання необхідних даних про споживача від організації, що забезпечує адміністрування комерційного обліку.

Днем початку процесу зміни постачальника електроенергії вважається дата отримання новим постачальником всієї необхідної інформації.

Якщо отримані не всі необхідні дані, постачальник електричної енергії зобов’язаний повідомити про це споживача. Коли інформація отримана в повному обсязі, енергопостачальник зобов’язаний протягом дня підтвердити початок процедури зміни постачальника електроенергії і підписання договору про енергопостачання, повідомивши про це споживача.

Новий енергопостачальник повинен в триденний термін направити запит в організацію, що забезпечує адміністрування промислового підприємства, на зміну постачальника електроенергії.

Адміністратор отримує і перевіряє запит, після чого протягом дня направляє запит постачальнику електроенергії на зняття контрольних показань. Організація, що адмініструє комерційний облік, формує прогноз споживання за точкою обліку, на дату, на яку заплановано зміна постачальника. Прогноз формується не пізніше наступного дня після отримання запиту.

Якщо з якихось причин зміна постачальника електроенергії неможлива, організація, що адмініструє комерційний облік, сповіщає про це нового енергопостачальника та вказує причину відмови. У свою чергу це є підставою для припинення процедури зміни постачальника електроенергії.

Організація, що адмініструє комерційний облік, може відповісти відмовою на запит про зміну енергопоставщіка з наступних причин:

  • якщо це технічно неможливо (не відповідають засоби обліку, режими діяльності, рівень надійності, обсяги споживання електроенергії);
  • споживач не має договору на розподіл електроенергії;
  • електричне живлення об’єкта споживача припинено на вимогу чинного постачальника електроенергії або такий запит є на дату початку процедури зміни постачальника і спрямований у відповідному порядку.

Якщо від організації, яка адмініструє комерційний облік, отримано повідомлення про відмову забезпечити зміну енергопостачальника, новий постачальник електроенергії зобов’язаний протягом дня повідомити про це споживача, надавши обґрунтування відмови і власні рекомендації.

Старий енергопостачальник після отримання від організації, яка адмініструє комерційний облік, повідомлення про зміну енергопостачальника повинен розірвати домовленість про енергопостачання зі споживачем на дату, яка запланована для сени постачальника.

До моменту розірвання домовленості про постачання електроенергії споживачу старий постачальник електричної енергії зобов’язаний забезпечити поставки електроенергії відповідно до чинного договору.

Старий енергопостачальник не пізніше ніж за п’ять календарних днів до завершення дії договору про енергопостачання споживача, повинен надати споживачеві рахунок на оплату електричної енергії, виставлений на основі прогнозів комерційного обліку, наданих організацією, яка адмініструє комерційний облік.

Старий енергопостачальник зобов’язаний передати організації фактичну інформацію по комерційному обліку на момент зміни постачальника електроенергії.

Після зміни постачальника електроенергії організація, що адмініструє комерційний облік, надсилає протягом одного робочого дня отримані дані старим і новим постачальникам електроенергії.

Вищевказані дані можуть використовуватися як підстава для взаємних розрахунків між споживачем і старим постачальником електроенергії, а також вихідною інформацією для взаємних розрахунків між споживачем і новим енергопостачальником.

У разі якщо фактичні дані перевищують прогнозні, споживач зобов’язаний протягом п’яти робочих днів після отримання рахунку на оплату здійснити платіж на користь старого постачальника електроенергії.

Якщо виявлена переплата споживача, старий постачальник електричної енергії зобов’язаний протягом п’яти робочих днів виплатити споживачеві переплачену суму коштів.

Ці платежі повинні здійснитися протягом десяти робочих днів з дати зміни постачальника електроенергії.

Якщо не пізніше ніж за три календарні дні до дати зміни енергопостачальника споживач або обраний постачальник електричної енергії вирішили анулювати процедуру зміни постачальника електроенергії, новий постачальник електричної енергії має в терміновому порядку повідомити про це організацію, якою адмініструється комерційний облік. Це звернення може служити підставою для відмови з боку адміністратора забезпечити зміну постачальника електроенергії.

Новий постачальник електричної енергії зобов’язаний відповідати на запити споживача, інформуючи його про етапи процедури зміни постачальника електроенергії. Датою зміни постачальника електричної енергії є дата зміни записів в реєстрах споживчих груп постачальників електроенергії.

Протягом чотирнадцяти календарних днів після зміни постачальника електроенергії споживач може почати процедуру переходу до іншого постачальника електричної енергії (без виплати штрафів за розірвання домовленості передчасно).

Зупинку процедури зміни постачальника електроенергії виробляє оператор системи за допомогою звернення до адміністратора і надання йому інформації про зміну відповідних записів в реєстрах згідно чинного Порядку.

Суб’єкти ринку електроенергії та суб’єкти роздрібного ринку, які беруть участь в процесі зміни постачальника електричної енергії, несуть відповідальність за потенційно завдані збитки споживачеві і іншим учасникам згідно існуючих правил.

Наша компанія надає послуги з постачання електричної енергії за незалежними тарифами
Сьогодні в Україні існує два види енергопостачальників – обленерго, який поставляє електроенергію за регульованими – фіксованими тарифами, і незалежні енергопостачальники, які надають послуги за нерегульованими тарифами.

Контакти

01001, м. Київ, вул. Велика Житомирська 20

pivden.ez@gmail.com

(068)745-08-03

Ваше звернення відправлено. Дякуємо!