Альтернативні джерела енергії

Джерела енергії, що відомі та існують сьогодні, поділяються на традиційні та альтернативні. Традиційні джерела – це нафта, газ та вугілля. Головним і найбільшим їх недоліком є те, що вони не відновлювальні. Саме цей фактор мотивує суспільство використовувати інші носії. Адже з часом, навіть досить багаті родовища, вичерпаються. Відповідно сьогодні є актуальним пошук інших варіантів отримання енергії.

Другий, не менш важливий фактор – це негативний плив на екологію планети. Адже, спалюючи корисні копалини, викидаються парникові гази, що, в свою чергу, порушують кліматичний баланс. В останні десятиліття такі зміни в кліматі відчуваються все більше: заливні дощі та урагани, тривала посуха, повені та торнадо, випадання снігу серед весни. Цими стихіями людина керувати не може.

Тож, єдиний спосіб для зниження змін клімату – перейти на джерела енергії, що є екологічно чистими. До такі джерела називають альтернативними, або відновлювальними: вітер, вода, сонце, біогаз та ін.

Альтернативна енергетика

Україна за часів незалежності уже не раз опинялася в нафтовій кризі. А тому, щоб знову не потрапити до цієї перманентної кризи, варто більше уваги приділити альтернативним видам енергії.

Що ж таке альтернативні джерела енергії?  Це природні явища, які шляхом перетворення в спеціальних установках перетворюються в теплову або електричну енергію. До них відносяться:

  • сонячне електромагнітне випромінювання;
  • кінетична енергія руху повітряних мас (вітер);
  • кінетична енергія водного потоку (річки);
  • енергія морських припливів і відливів;
  • теплова енергія гарячих джерел.

Також, альтернативна енергетика – це  отримання тепла при   спалюванні відновлюваного палива (біогазу, біоетанолу, паливних пелет та ін.)

Розглянемо які плюси та мінуси має альтернативна енергетика.

Сонячна енергетика

Використання сонячними електростанціями та сонячними колекторами енергії світлового потоку при потраплянні його природним шляхом на фотоелементи дозволяє, перетворити цей потік в електричну енергію, або теплову енергію,  щоб нагрівати рідини (воду).

Основним плюсом сонячної енергетики є її екологічність. Тобто до атмосфери взагалі не потрапляє шкідливих викидів.  

Проте рівномірну потужність  такої енергії неможливо  забезпечити протягом доби та  інших тимчасових періодів. Тобто з настанням ночі, дощів або коли на вулиці похмуро, вироблення сонячної енергії припиняється. І навпаки, при ясній та погожій погоді виробляється велика кількість електроенергії, яка є надлишковою, тобто більша ніж потребують споживачі. В такий період виникає необхідність в акумуляторах. Ціна акумуляторів звичайно ж підвищує собівартість виробленого кВт/год.

Вітрова енергетика

 Про використання альтернативної енергії вітру відомо здавна. Людство уже має досвід використання такого виду енергетики, прикладом якої є вітряки. Проте їх осучаснений прообраз – це  вітрова енергетична установка.  Саме з її допомогою відбувається перетворення вітру в електричну енергію. Тобто, маємо кілька десятків вітрогенераторів, що об’єднуються в одну мережу.  Таке об’єднання це і є  вітрова електростанція.

 Вітрова енергетика відноситься до одних з найдешевших видів альтернативної енергетики. Основний недолік – значний шум, що виробляє вітрова установка. До того ж, на лопаті генератора попадають перелітні птахи і, відповідно, гинуть.  

Гідроенергетика

Рухомі водяні потоки також є альтернативними джерелами енергії та  використовується в декількох видах генераторів. Розглянемо їх. Отож, першими є генератори, що встановлюють на річках. Вони працюють за рахунок природних течій (міні – ГЕС). Другі – «налаштовуються» на океанічні або морські приливи. І треті – працюють за рахунок енергії морських хвиль.

Варто зазначити, що робота перших двох генераторів уже протестована та вони успішно працюють. Останній з них перебуває на сьогодні на етапі випробувань.

До плюсів гідроенергетики можна віднести екологічну чистоту, а до недоліків – високу вартість самого обладнання. До того ж, місця для встановлення таких генераторів досить обмеженні.

Біопаливо як альтернативне джерело енергії

Біопаливо – це різні види палива, сировиною для виготовлення якого можуть бути рослини, відходи тваринництва, органічні відходи промисловості та  життєдіяльності людини. До відновлюваних джерел теплової енергії (біопалива) відносяться і звичайні дрова. Проте, щоб відновити їх запаси, потрібно буде досить багато років.  

Для налагодження промислового виробництва біопалива спеціально вирощують певні культури та використовують відходи сільськогосподарських виробництв.

Сьогодні біопаливо складається з:

  • паливних пелетів та брикетів;
  • біоетанолу, біобензину і біодизелю;
  • біогазу.

Щоб виробляти тверді види біопалива, спеціально вирощують сировину – енергетичну деревину та користуються відходами   деревообробної промисловості.

Плюсом таких видів біопалива є відносна дешевий одержуваний продукт, а до мінусів відноситься тривалий термін відновлення сировини для  виробництва.

Для вироблення рідких видів біопалива використовуються сільськогосподарські культури, або тваринні жири, які переробляються. Кожна країна використовує свої види рослинності. І ними можуть бути: цукрова тростина, рапс, соя, кукурудза тощо.

Альтернативна енергія біогазу

Україна сьогодні активно розвиває альтернативну енергетику. Сировиною для цього є переробленні відходи з сільського господарства. Тобто, біогаз отримують як результат  зброджування рослинної сировини. Його склад взагалі не відрізняється від природного метану. І застосовують даний вид альтернативної енергії для роботи  теплових і енергетичних установок.

На сьогодні біогаз виділяють як найперспективніший вид відновлювального палива. Адже його виробництво не передбачає вирощування сировини, а допомагає утилізувати  наявні відходи. Тобто знижує екологічне забруднення навколишнього середовища.

Вироблення біогазу на сьогодні в Україні є трендом. Даний напрям на профільному ринку знаходиться на третьому місці після сонячної і вітрової енергетики.

Контакти

01001, м. Київ, вул. Велика Житомирська 20

pivden.ez@gmail.com

(068)745-08-03

Ваше звернення відправлено. Дякуємо!