Генерація електричної енергії та її основні види

Способи генерації електроенергії

Основним способом виробництва електричної енергії є її вироблення електричним генератором, що знаходяться на одній осі з турбіною і перетворює кінетичну енергію обертання турбіни в електрику. Залежно від виду робочого агрегату, що обертає турбіну електростанції діляться на гідравлічні і теплові (включаючи ядерні).

Гідроенергетика

Гідроенергетика – галузь виробництва електроенергії від поновлюваного джерела, що використовує для виробництва електроенергії кінетичну енергію водного потоку. Підприємствами з виробництва енергії в цій області є гідроелектростанції (ГЕС), які будують на річках. В основі будівництва гідроелектростанції полягає принцип створення перепаду рівнів поверхні води. З верхньої точки, переливається вода до нижнього рівня поверхні, створюючи водяний потік, який в свою чергу розкручує лопаті водних турбін, що знаходяться у спеціальних водовідводів. Саме тут турбіна перетворює кінетичну енергію в електричну, обертаючи ротор  електрогенератора. Гідроакумулюючі електричні станції – є особливим різновидом ГЕС. Вони не є генеруючими потужностями в повній мірі, так як споживання електричної енергії практично дорівнює виробництву,  але ефективність їх полягає у розвантажені мережі під час пікових навантажень.

Теплова енергетика

Теплова енергетика  виробляється на теплових електростанціях, які займаються процесом перетворення теплової енергії згоряння органічного палива в електричну.

По виду генерації ТЕС поділяють на два основних типи:

  • Конденсаційні. На КЕС тепло, яке було отримано при спалюванні палива, нагріває воду в парогенераторах, і утворена перегріта водяна пара подається в парову турбіну, на одній осі з якою знаходиться електричний генератор. У турбіні внутрішня енергія пари перетворюється в механічну енергію, яка в електричному генераторі створює струм. В ході процесу,  конденсатори наповнюються відпрацюванню парою, звідти сконденсована вода перекачується насосами назад в парогенератор.
  • Теплофікаційні. В теплових електростанціях, частина теплової енергії спрямовується на генерацію електричної енергії, інша частина надходить для обігріву навколишніх житлових районів. Комбіноване виробництво тепла і електроенергії на ТЕЦ значно підвищує ефективність використання палива в порівнянні з роздільним виробництвом електроенергії на конденсаційних електростанціях.

Ядерна енергетика

В ядерній енергетиці для виробництва електроенергії та тепла використовується ядерна енергія. Виробниками ядерної енергетики є атомні електростанції (АЕС). Вироблення електроенергії на АЕС відбувається за тим самим принципом, як ТЕС. Різниця полягає в тому, що теплова енергія виділяється  в результаті ядерної реакції в ядерному реакторі. Подальший алгоритм виробництва електроенергії схожий із тепловими електростанціями: отримане тепло парогенератором,  від реактора,  виробляє пару, яка надходить до парової турбіни і т. д. Але доцільно використовувати АЕС тільки для виробництва електроенергії.

Контакти

01001, м. Київ, вул. Велика Житомирська 20

pivden.ez@gmail.com

(068)745-08-03

Ваше звернення відправлено. Дякуємо!