Новий ринок електроенергії

Відповідно до нового Закону «Про ринок електричної енергії», затверджено  початок використання європейської моделі електроенергії з 1 липня 2019 року, що створив для України  нові сегменти ринку: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. Даний Закон створено для адаптації законодавства в сфері енергетики до законодавства Європейського Союзу.

З 1 липня 2019 року починаються наступні зміни:

Руйнується монополія на енергетичному ринку. Більше не закупається вся електроенергія від усіх  генеруючих компаній одним гравцем ринку ДП «Енергоринок та не продається на Обленерго, які за старим законодавством вважались постачальниками для кінцевого споживача та оператором розподілу, тобто Обленерго обслуговувало всіх споживачів, що під’єднані до їхньої електромережі по всій області.

Починається торгівля електроенергією на принципом забезпечення балансу між попитом та пропозицією, добросовісної конкуренції, вільного вибору постачальника електроенергії та державного регулювання, належного рівня.

Споживачи вільно обирають постачальників для заключення договору, в тому числі на довгострокові відносини, що дає можливість планувати витрати та створювати конкуруючу ціну.

Передбачається мінімальне коливання ціни постановою КМУ «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку е/е для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії», такі спеціальні обов’язки покладаються на НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго» та ДП «НЕК «Укренерго». Обсяги цих спеціальних зобов’язань буде визначати НКРЕКП.

ДП «Оператор ринку» буде організовувати купівлю-продаж електричної енергії на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку.  ДП «Гарантований покупецькупує усю електричну енергію за «зеленим» тарифом.

Для купівлі-продажу додаткової або зайвої електроенергіїї використовуються інші ринки, а саме: «на добу наперед», внутрішньодобовий та балансуючий. Для участі на ринку “на добу наперед” та внутрішньодобовому ринку учасники ринку укладають з ДП «Оператор ринку» договір на купівлю-продаж електроенергії.

Ціна придбаної електричної енергії на таких ринках буде вищою від ринку двосторонніх договорів, але дає можливість своєчасно врегулювати небаланси постачальнику, які негативно впливатимуть на формування фінансової гарантії для продажу е/е постачальником у наступні 30 днів.

ДП «НЕК «Укренерго» буде виконувати функції оператора системи, який також буде виступати єдиним покупцем електроенергії.

У разі виникнення дисбалансу електроенергії, її допоможе  активувати ринок допоміжних послуг. Учасниками ринку, є ГЕС, ТЕС та гідроакумулювальні електростанції.

Постачання електроенергії для населення забезпечують постачальники універсальних послуг, які мають можливість постачати за фіксованим тарифом, що встановлюється на рівні законодавства.

Контакти

01001, м. Київ, вул. Велика Житомирська 20

pivden.ez@gmail.com

(068)745-08-03

Ваше звернення відправлено. Дякуємо!