Скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення

Перед самим новим роком 28 грудня під час чергового засідання Кабінету міністрів України, було скасовано тарифні пільги на електроенергію. Нагадаємо, що вони були визначенні на рівні 90 коп. за кВт/год. для населення за перші 100 кВт/год. Відповідно з 01 січня 2021 року, дотримуючись положення спецобов’язки, побутові споживачі сплачуватимуть фіксовану ціну в розмірі 1,68 грн/кВт.год. Дане рішення учасниками засідання було прийнято одноголосно і діятиме до 31 березня 2021 року.

При цьому, т.в.о. голови Міненерго Юрій Вітренко зазначив, що незважаючи на підвищення ціни, в Україні тарифи електроенергію залишаються вдвічі нижчі за ринкову ціну.

Варто знати, що на сьогодні в Україні поєднується конкурентний механізм формування ціни, а відповідно і тарифів на електричну енергію, та принцип регулювання їх державою. Отож, разом із формуванням ринку електроенергії, який почав працювати в Україні з 1 січня, мало б відбутися стрімке та неконтрольоване зростання тарифів. Зважаючи на низьку платоспроможність споживачів, пов’язану з карантинними заходами, кабміном було прийнято рішення встановити фіксовані ціни електроенергію, тим самим залишити державне регулювання.

Як це буде на практиці?

Отож, враховуючи те, що уряд залишив дію спецобов’язків (ПСО) до 31 березня 2021 року, встановлюється фіксований тариф за електроенергію – 1.68грн.  Тобто, за перші 100кВт/год. уже проводитиметься оплата у розмірі вищезазначеного фіксованого тарифу, а не 90 коп.(як це було раніше). 

Це означає, що при споживанні приблизно 80 кВт/год. буде сплачуватися не 72 грн. (як в грудні), а 134,4 грн.  Тобто ціна підвищиться майже у двічі.

Даний тариф фіксований для усіх побутових споживачів. Не впливатимуть на нього місце проживання, соціальний статус та обсяги споживання. 

У разі перевищення квоти  сума до оплати збільшиться на 78 грн., адже після 100 кВт. різниця в ціні уже не враховуватиметься.

Вітренко також визначив тимчасовість такого рішення. За його словами сьогодні Міненерго та Нацкомісія з тарифів уже розробляє новий проект для ПСО.

Слід зазначити, що останній раз відбувався перегляд тарифів аж у березні 2017 року. Саме тоді було встановлено 90 коп./кВт.год за перші 100 кВт., а перевищений обсяг споживання становив 1.68 грн./кВт. год.

Як працюватимуть пільгові тарифи?

Щодо пільгових тарифів, то тут відбулися конкретні зміни. Не отримуватимуть пільгу з січня 2021 року такі категорії:

  • багатодітні та прийомні сім’ї ;
  • мешканці гуртожитків та будинків сімейного типу;
  • споживачі будинків, які обладнанні електроопаленням;
  • споживачі, які проживають і 30-ти кілометровій зоні спостереження.

Проте, залишилися в дії двозонні та тризонні коефіцієнти для населення, тобто коли облік споживання електричної енергії ведеться за періодами часу.

Контакти

01001, м. Київ, вул. Велика Житомирська 20

pivden.ez@gmail.com

(068)745-08-03

Ваше звернення відправлено. Дякуємо!